Kačių ligų įspėjamieji požymiai 2020-03-16T13:14:46+03:00

KAČIŲ LIGŲ ĮSPĖJAMIEJI POŽYMIAI

Ne visada iš karto pastebėsite, kada jūsų katė jaučiasi blogai. Katės moka puikiai slėpti ligas ir, kai nelabai gerai jaučiasi, stengiasi nekontaktuoti su žmonėmis. Todėl būtina stebėti bendrą katės būklę ir atkreipti dėmesį į neįprastus signalus. Labai gera mintis yra kas mėnesį namie pildyti sveikatos patikrinimo lapus. Jei pastebite gyvūno elgesio pasikeitimų, neieškokite diagnozės knygose ar interneto svetainėse, nedelsdami susisiekite su veterinaru.

Bendras mieguistumas, nuovargis, prasta išvaizda

Jei jūsų katė neatrodo sveika ir aktyvi kaip visada, verta atkreipti į tai dėmesį. Katės, kaip ir žmonės, gali nekaip atrodyti ir be aiškios priežasties. Bet jei simptomai nedingsta, verta apsilankyti pas veterinarą.

Pasikartojantis vėmimas, springimas ar silpnumas

Katei kartais pavemti plaukų gumulais ar žole yra gana normalu. Tačiau nuolatinis silpnumas ar springimas ėdant – tai jau negerai. Vėmimas gali būti kasos ar inkstų ligos ženklas.Ypač jei kalba eina apie vyresnes kates.

Atsisakymas ėsti daugiau nei 24 valandas

Jei jūsų katė daug laiko praleidžia kieme, jos ėdimo grafikas gali tapti ir nereguliarus. Tačiau jei katė atsisako ėsti parą ar daugiau, pasikonsultuokite su veterinaru.

Viduriavimas

Jei jūsų katė viduriuoja ilgiau nei 48 valandas, kreipkitės į veterinarą. Jei įmanoma, kartu paimkite ir išmatų pavyzdį.

Sunkumas šlapinantis

Ypač atkreipkite dėmesį į tokius simptomus kaip vidurių užkietėjimas, skausmas šlapinantis ar kraujas šlapime. Kačių apatinių šlapimtakių ligos yra gana dažnos, ypač patinams, tačiau negydoma ši liga gali būti pavojinga augintinio gyvybei.

Progresinis svorio netekimas

Turėtumėte susirūpinti, jei jūsų katė pastebimai liesėja 2 ar 4 savaites arba lėtai netenka svorio per ilgą laiko tarpą.

Didelis troškulys arba per dažnas šlapinimasis

Neįprastas troškulys arba per dažnas šlapinimasis gali būti kačių diabeto ar kitų medicininių problemų ženklas.

Peršinti, išdžiuvusi oda

Odos būklė yra geras bendros sveikatos būklės rodiklis. Oda turi būti lygi ir rausva arba juoda. Jei katę kankina nuolatinis peršėjimas ar kiti dermatito požymiai, tai gali rodyti, kad vyksta alerginė reakcija, ypač dažnai ji būna dėl blusų įkandimų.

Raudonos ar patinusios dantenos

Paraudusios ar patinusios dantenos ir blogas kvapas iš nasrų yra dantenų ligų požymiai. Ligai įsismarkavus, katėms gali pradėti byrėti dantys, jos gali nebesukramtyti ir išspjauti ėdalą. Taigi dėl sunkumų ėdant katės ima netekti svorio.

Ašarojančios akys ar varvanti nosis

Čiaudėjimas, švokštimas, varvanti nosis, ašarojančios akys ar kiti į gripą panašūs simptomai gali būti kvėpavimo takų problemų rodiklis, tokių kaip dūsimas ar oro trūkumas.

Šėrimasis

Katė gali šertis dėl daugelio priežasčių. Trichofilija, grybelinės odos infekcijos, hormonų sukeltos problemos, blusos ar erkės, alergijos ar net psichologinės problemos – visa tai gali būti šėrimosi priežastis. Katės gali šertis ir dėl kailio laižymo. Katė prižiūri savo kalį jį laižydama, bet ne kiekviena katė sugeba tai atlikti tinkamai. Ypač nepatogu tai daryti antsvorio turinčiai katei! Kita bėda – katės gali per daug praustis. Jei katė įnirtingai laižo kailį, netrukus galėsite pastebėti išplikimą tokiose vietose kaip pilvas, užpakalis ir vidinės kojų pusės. Intensyviau katės gali šertis atsivedusios kačiukų, pasenusios arba dėl ligos ar nepakankamai sočiai šeriamos.Jei pastebėjote, jog jūsų katė smarkiau šeriasi, ją turėtų apžiūrėti veterinaras.