Šunų ligų ispėjamieji požymiai 2020-03-16T13:19:36+03:00

ŠUNŲ LIGŲ ĮSPĖJAMIEJI POŽYMIAI

Ne visada šuns ligą pastebėti yra lengva, tad reikia ieškoti rinkinio tam tikrų ženklų, kurie padeda nustatyti ligos buvimą. Jei pastebite ką nors neįprasto, nepasikliaukite knygomis ar internetiniais puslapiais, nustatydami diagnozę. Nedelsiant susisiekite su veterinaru.

Viduriavimas

Jei jūsų šuo viduriuoja ilgiau nei 48 valandas, kreipkitės į veterinarą. Jei įmanoma, kartu paimkite ir išmatų pavyzdį.

Pasikartojantis vėmimas, springimas, čiaudėjimas ar kosėjimas

Nuolatinis silpnumas ar springimas ėdimo metu yra problema. Vėmimas gali reikšti besivystančią alergiją ar net rimtesnę infekciją, ypač senų šunų atveju. Šunų kosėjimas taip pat gali reikšti rimtas problemas.

Atsisakymas ėsti daugiau nei 24 valandas

Dėl daugelio įvairių priežasčių mitybos grafikas gali tapti nereguliarus. Tačiau jei šuo atsisako ėsti dieną ar net ilgiau, kreipkitės į veterinarą.

Per didelis troškulys ir šlapinimasis

Dažniausiai per didelis troškulys ir per dažnas šlapinimasis yra ligos požymiai.

Paraudusios ar patinusios dantenos

Paraudusios ar patinusios dantenos, ypač kai tai yra susiję su blogu burnos kvapu, yra dantenų ligos požymiai. Ligai įsismarkavus, šunims gali byrėti dantys, kristi ėdalas iš burnos ir jos gali imti netekti svorio dėl sunkumų valgant.

Sunkumas šlapinantis

Ypač atkreipkite dėmesį į tokius simptomus kaip vidurių užkietėjimas, skausmas šlapinantis ar kraujas šlapime.

Ašarojančios akys ar varvanti nosis

Čiaudėjimas, švokštimas, varvanti nosis, ašarojančios akys ar kiti į gripą panašūs simptomai gali reikšti kvėpavimo problemas, tokias, kaip dusulys ar oro trūkumas.

Niežtinti, išdžiūvusi oda

Odos būklė yra geras bendros sveikatos būklės indikatorius. Oda turi būti lygi ir rausva arba juoda. Nuolatinis niežėjimas ar kiti dermatito požymiai gali reikšti alerginę reakciją, ypač į blusų įkandimų.

Didelė svorio kaita

Turėtumėte susirūpinti, jei jūsų šuo staiga netenka svorio per 2 ar 4 savaites, arba lėtai, bet nuolat meta svorį per ilgą laiko tarpą. Netikėtas svorio priaugimas taip pat gali reikšti, kad yra sveikatos sutrikimų.

Bendras mieguistumas, nuovargis – tiesiog atrodymas prastai

Jei jūsų šuo neatrodo sveikas ir aktyvus kaip įprastai, verta atidžiau atkreipti į tai dėmesį. Kaip ir žmonės, šunys taip pat gali atrodyti nekaip, ir net jeigu nėra aiškios priežasties, kodėl taip yra, simptomams nedingstant verta apsilankyti pas veterinarą.