Loading...
Vykstantiems į užsienį 2018-03-09T10:50:17+03:00

VYKSTANTIEMS Į UŽSIENĮ

Reikalavimai vykstantiems į Europos Sąjungos šalis

Gyvūnas turi būti ne jaunesnis kaip 3 mėn. amžiaus.

Turi būti paskiepytas nuo pasiutligės.

Privalo turėti Europos Sąjungos naminio gyvūnėlio pasą (jį išrašo veterinarijos gydytojas).

Turi būti identifikuotas integriniu grandynu (mikročipu) (jį įveda veterinarijos gydytojas). Integrinis grandynas (mikročipas) – tai maža, ryžio grūdo dydžio mikroschema, turinti gamintojo suteiktą unikalų identifikacinį numerį. Ženklinant naminį gyvūnėlį, integrinis grandynas įterpiamas po oda ir išlieka visam laikui. Norint nustatyti gyvūno tapatybę, prie ženklinimo vietos priartinamas skaitytuvas ir, jį aktyvavus, ekrane pasirodo unikalus numeris. Nėra jokios tikimybės, kad tuo pačiu numeriu bus paženklintas kitas gyvūnas.

Be minėtos tvarkos, kai kurios šalys turi papildomų gyvūnų įvežimo reikalavimų: Jungtinė Karalystė, Airija, Malta, Suomija, Švedija ir Norvegija, Trečiosios šalys.

Didžioji Britanija, Airija

Nuo 2012 m. sausio 1 d. supaprastintos šunų ir kačių įvežimo taisyklės į Didžiąją Britaniją ir Airiją. Keliauti į šias šalis gali gyvūnai, kurie atitinka žemiau išvardintus reikalavimus:

  • Turi mikročipą.
  • Paskiepytas nuo pasiutligės, kai jau turėjo įdėtą mikročipą.
  • Po pasiutligės skiepo praėjo ne mažiau nei 21 diena.
  • Gyvūnas turi „Gyvūno augintinio pasą“, kuriame vet. gydytojas patvirtina, kad gyvūnas yra sveikas ir gali keliauti.
  • Rekomenduojama likus ne daugiau kaip 2 paroms iki kelionės, suduoti gyvūnui vaistus nuo helmintų ir apie tai daromas įrašas „Gyvūno augintinio pase“.

Malta

Po skiepo nuo pasiutligės praėjus ne mažiau kaip 1 mėnesiui, imamas gyvūno kraujas ir siunčiamas į Vilniuje esančią Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratoriją pasiutligės antikūnų titrui nustatyti. Jei tyrimo rezultatai parodė, jog titras buvo lygus arba didesnis nei 0,5 TV/ml, ne anksčiau kaip po 6 mėnesių gyvūnas gali keliauti. Ne vėliau kaip 24-48 val. iki išvykimo, veterinarijos gydytojas gyvūnui turi sumaitinti vaistus nuo kirminų ir užlašinti preparatą nuo erkių, o apie tai turi pažymėti gyvūnėlio pase.

Suomija

Ne daugiau nei 30 d. iki išvykimo veterinarijos gydytojas turi sumaitinti gyvūnui vaistus nuo echinokokozės.

Švedija, Norvegija

Nuo 2012 m. sausio 1 d. supaprastinamos šunų ir kačių įvežimo taisyklės į Švediją ir Norvegiją. Keliauti į šias šalis galės gyvūnas, kuris:

  • turi aiškiai įskaitomą tatuiruotę arba mikročipą, atitinkantį standartą ISO 11784 arba 11785. Gyvūnai, gimę po 2011 m. liepos 3 d., privalo turėti mikročipą;
  • paskiepytas nuo pasiutligės tuo metu, kai jau buvo atlikta tatuiruotė arba įdėtas mikročipas (skiepijamas gali būti ne jaunesnis nei 3 mėnesių amžiaus gyvūnas);
  • po pasiutligės skiepo praėjo ne mažiau nei 21 diena (pasiutligės skiepo galiojimo laiką nurodo skiepą atlikęs veterinarijos gydytojas);
  • turi „Gyvūno augintinio pasą“ (mėlynos spalvos), kuriame veterinarijos gydytojas patvirtina, kad gyvūnas yra sveikas ir gali keliauti iki paskirtos vietos;
  • likus ne daugiau nei 10 dienų iki kelionės gyvūnui sušerti vaistai nuo helmintų, kurių sudėtyje yra parazikvantelio. Apie vaistų sušėrimą veterinarijos gydytojas įrašo„Gyvūno augintinio pase“.

Rekomenduojama su savimi turėti tų pačių vaistų ir pakartotinai juos sušerti per 7 dienas nuo atvykimo į Norvegiją momento.

Tikslesnė informacija pateikta tinklalapiuose:

Norvegija – www.mattilsynet.no, Švedija – www.sjv.se.

Trečiosios šalys

Vykstant į trečiąsias šalis (ne ES narės) papildomai reikalingas veterinarijos sertifikatas, kurį išrašo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Dėl tikslesnės informacijos reikėtų pasidomėti konkrečios šalies atstovybėje.
1-2 dienos prieš išvažiuojant, veterinarijos gydytojas turi apžiūrėti gyvūną ir pažymėti ES pase, kad šis yra kliniškai sveikas.

Visa tai galima atlikti Rožyno veterinarijos klinikoje.